БАРЕЛ НАФТА 112 ДОЛАРИ, ПАЗАРОТ НА КРИПТОВАЛУТИ ВО ЦРВЕНО: Од утрово поскапуваат житарките

Нафтениот пазар од утрово бележи благ пад. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар изнесува 112 долари за барел, што е намалување за околу 1 отсто во однос ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Цените на нафтата денеска се зголемија на 124 долари, како последица на договорот на Европската Унија (ЕУ) за забрана за увоз на руска нафта од бродови и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нафтата на светскиот пазар достигна цена од речиси 124 долари за барел, а поскапувањето следеше откако Европската Унија го усвои новиот пакет санкции кон ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на светските пазари во вторникот пораснаа кон124 долари за барел, поттикната од договорот во Европската унија за забрана на увозот на руската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на нафтата денеска скокнаа откако лидерите на Европската унија синоќа постигнаа договор за забрана на увоз на 90 отсто од руската сурова нафта до крајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Цените на нафтата драстично пораснаа што според економистите се должи на новите олеснувања воведени во Кина по рестрикциите наменети за стопирање на ширењето ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата се искачија во понеделникот, достигнувајќи го највисокото ниво во повеќе од два месеци, додека трговците чекаа да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичката партија Левица бара власта итно да ги прекине преговорите со Софија и да се протера бугарскиот амбасадор. Левица побара итен прекин на преговорите ...
сите 1019 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 407 | | | веќе видена

Тој за БНТ изјави дека се уште нема реакција во САД на одлуката што ја донесе бугарскиот Парламент минатата недела, во врска со укинувањето на ветото за ...
сите 648 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 282 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 321 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 169 | | | веќе видена

Според поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, бугарското вето за Македонија директоно и индиректно за Албанија за почеток на преговорите со ЕУ е замена ...
сите 363 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАРЕЛ НАФТА 112 ДОЛАРИ, ПАЗАРОТ НА КРИПТОВАЛУТИ ВО ЦРВЕНО: Од утрово поскапуваат житарките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: