Николоски вечерва гостин во Дневникот на ТВ Сител


4 копии

Па да, тоа беше активност на една голема истражувачка мрежа на новинари од целиот свет коишто дојдоа до податоците што богатите луѓе имаат во Дубаи, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Институциите да испитат со кои пари се купени имотите во Дубаи од страна на роднини и бизнисмени блиски до владата на СДСМ, порача потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наместо дијалог на маса, ние добивме во најлоша смисла на зборот едно балканско мачовистичко одбивање на нашиот предлог и немаме друг избор, освен да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервју за „Макфакс“ вели дека проблемот со Бугарија е дека нивните барања не застануваат и затоа ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнисти и механизми на делување кои ѝ стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето на ...
| | веќе видена | слични

Законот за Клинички центар, Законот за наставници и стручни соработници во основните и средните училишта, Законот за службата во Армијата се само дел од ...
| | веќе видена | слични

„Пленковиќ е силен поддржувач на ВМРО-ДПМНЕ, ние сме сестрински партии, ВМРО-ДПМНЕ и ХДЗ имаат една долга соработка и ќе се видиме заедно на Конгресот на ЕПП ...
| | веќе видена | слични

„Да кажам нешто што можеби не е познато во јавноста, Ковачесвки спомена дека не може да даде мислење за Џафери затоа што не е сигурен дали е тој или не е тој. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 341 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 69 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 650 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски вечерва гостин во Дневникот на ТВ Сител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: