Николоски: Институциите да испитат со кои пари се купени имоти во Дубаи од страна на роднини и бизнисмени блиски до владата на СДСМ


Институциите да испитат со кои пари се купени имотите во Дубаи од страна на роднини и бизнисмени блиски до владата на СДСМ, порача потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Ако мислите на овие случаи кои што беа отворени од Специјалното Јавно обвинителство, мислам дека многу сме коментирале и претходно се работи за еден цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред да ја започнеме оваа активна блокада, најавивме и пакет мерки, односно, побаравме и од СДСМ и од сите политички партии, да направиме и посебни работни ...
| | веќе видена | слични

Легитимно е да има предвремени избори бидејќи проблемот во државата се Владата и сите коалицски партнери, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Целта на ...
| | веќе видена | слични

Најавивме интерпелација за Талат Џафери, веќе почнавме да ги собираме потписите и се надеваме дека до следната недела ќе биде доставена и ќе започне ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на прашањето дали ВМРО-ДПМНЕ инсистира на брзи избори плашејќи се од лоши резултати на дел од градоначалниците, партискиот потпретседател Владо ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов поканет во емисијата „360 степени“ на Алсат, апелира сите избрани пратеници да не ги трујат граѓаните со политички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 86 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 185 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Институциите да испитат со кои пари се купени имоти во Дубаи од страна на роднини и бизнисмени блиски до владата на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: