Бројката што ќе излезе на големиот митинг ќе биде доволна порака до власта


ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Миле Лефков, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер зборуваше за протестот кој ВМРО-ДПМНЕ го најавува за 18 јуни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

После заклучувањето на пратениците во македонското Собрание од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, во јавноста се појави национален брејн сторминг со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ и универзитетска професорка Гордана Силјановска Давкова во вечерашното интервју во Тема на денот во централниот дневник на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Здравковски вчера во емисијата Патот кон која се емитува на Алсат М зборуваше за однесувањето на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Игор Здравковски вечерва во емисијата Патот кон која се емитува на Алсат М зборуваше за однесувањето на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Јас оваа состојба во која што се наоѓа државата ја дефинирам со два процеси кои паралелно ни се случуваат, тоа од една страна е процесот на заевизација, а од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обидувајќи се да се тргнат од реалните проблеми кои ги имаат во општините, соочени со тоа дека немаат ништо, ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да направат дефоус и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Користиме филибастеринг нормална алатка во секоја демократска земја за кочење на еден закон, користиме амандманска можност да интервенираме со голем број ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Пренџов, пратеник во собранието од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Филибастер на Радио Лидер изјави дека во македонското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 874 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 249 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 428 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројката што ќе излезе на големиот митинг ќе биде доволна порака до власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: