Бугарија да изгласа обврзувачка Декларација дека нема да има други барања, затоа што нивните барања не застануваат


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервју за „Макфакс“ вели дека проблемот со Бугарија е дека нивните барања не застануваат и затоа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Полн е за жал спикерот со примитивизам, и тоа навистина делува фрустрирачки за сите граѓани. Не за нас што се срамиме од тие недолични постапувања што се ...
| | веќе видена | слични

Според него Македонија е заложник на датуми иако ги има исполнето сите критериуми за почеток на преговори со ЕУ, а функционирањето на една Влада не може да се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска истакна дека во ниту еден момент не се врзал за одреден датум за преговори, оти почетокот на преговорите со ЕУ не зависи ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека спикерот талат Џафери е полн со примитивизам. -Тој примитивизам навистина згрозува. Но, морам да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полн е за жал спикерот со примитивизам, и тоа навистина делува фрустрирачки за сите граѓани, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште во експозето за формирање на оваа Влада, јас ниту во еден момент не се врзував за датум за почеток на преговорите со ЕУ бидејќи тој датум не зависи од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски посочи дека во ниту еден момент од кога дошол на функцијата во Владата не се врзал со датум за преговорите со ЕУ. -Тоа не зависи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Миле Лефков, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер зборуваше за протестот кој ВМРО-ДПМНЕ го најавува за 18 јуни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 266 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија да изгласа обврзувачка Декларација дека нема да има други барања, затоа што нивните барања не застануваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: