(ИНТЕРВЈУ) Николоски: Бројката што ќе излезе на големиот митинг ќе биде доволна порака до власта


Наместо дијалог на маса, ние добивме во најлоша смисла на зборот едно балканско мачовистичко одбивање на нашиот предлог и немаме друг избор, освен да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Новиот договор за членство во европскиот блок може да им овозможи на Украина, балканските земји и на другите да се приближат до Брисел и помоќно да ги ...
| | веќе видена | слични

Откако Русија ја нападна Украина, барањето на Киев за влез во ЕУ е една од темите ширум Унијата, при што некои даваат безусловна поддршка, некои се колебаат, а ...
| | веќе видена | слични

„Почитување на владеењето на правотo, спроведување на реформите и функционирање на независно судство се главните препораки, што земјите од Западниот Балкан ги ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешните коментари на францускиот претседател Емануел Макрон за паралелна европска заедница за земјите кои чекаат да се приклучат на Европската унија е ...
| | веќе видена | слични

Ако веруваме дека сме заедница на народи со заеднички вредности, тогаш мора да прифатиме дека секој може да се оддели. Да дадеме уште еден пример од регионот ...
| | веќе видена | слични

„Македонија треба мудро да ја води својата надворешна политика, користејќи ги сите можности, што ги нуди меѓународното право за достоинствена заштита на ...
| | веќе видена | слични

Мудрото водење надворешна политика подразбира користење на сите можности што ги нуди меѓународното право за достоинствена заштита на националните интереси. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ИНТЕРВЈУ) Николоски: Бројката што ќе излезе на големиот митинг ќе биде доволна порака до власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: