Утрово најстудено во Скопје, Тетово, Берово и Битола, снег има само на Попова Шапка

Снег има само на попова Шапка, а снежната покривка изнесува 19 сантиметри. Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер претежно од ...
| | веќе видена | слични
15 копии
20 копии

И покрај тоа што овие денови се особено топли за месец февруари, метеоролозите за викендов најавуваат дожд и снег на повисоките места. Во вторник ни доаѓа и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 507 | | | веќе видена

„Отсуството на државна стратегија нѐ доведе до точка на студена војна со Бугарија. Згора на тоа Македонија има блокирани европски интеграции и e поставена во ...
сите 434 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 487 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово најстудено во Скопје, Тетово, Берово и Битола, снег има само на Попова Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: