Денеска сончево и топло, температурата до 18 степени

2 копии

И покрај врнежите од дожд и снег кои ја зафатија нашата земја и кичевско-бродскиот регион последната седмица, сепак тоа не придонесе водотеците да го зголемат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
13 копии

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност . Ќе дува слаб до умерен ветар од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 291 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 280 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска сончево и топло, температурата до 18 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: