Утрово најстудено во Скопје, Тетово, Берово и Битола, снег има само на Попова Шапка

Снег има само на попова Шапка, а снежната покривка изнесува 19 сантиметри. Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер претежно од ...
| | веќе видена | слични
15 копии
20 копии

И покрај тоа што овие денови се особено топли за месец февруари, метеоролозите за викендов најавуваат дожд и снег на повисоките места. Во вторник ни доаѓа и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деталите ги има Игор Стефановски.. Игор извесно е дека Скопјани ќе може барем малку да здивнат од сообракајниот хаос... Каква е во моментов сосотојбата и има ...
сите 66 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 381 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово најстудено во Скопје, Тетово, Берово и Битола, снег има само на Попова Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: