Прашината од бомбите и експлозиите во Украина – ќе дојде на Балкан

7 копии

Во текот на ноќта и претпладнево е облачно со пообилни врнежи од снег на повеќе места, а во средниот и долниот дел на Повардарието со врнежи претежно од дожд. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Поради обилни врнежи од снег од вчера попладнево е воведена забрана за сообраќај на товарни моторни возила на превојот Пресека и на патните правци Гостивар – ...
| | веќе видена | слични

Утре ќе се задржи претежно облачно и студено време, со повремени врнежи претежно од снег, а долж Повардарието од дожд и снег. Од вторник ќе дува умерен до ...
| | веќе видена | слични

Висината на снежната покривка утрово во 7 часот изнесуваше 75 сантиметри на Попова Шапка, 61 во Маврови Анови, 58 во Крушево, 37 во Пожаране, 30 во Ѓуриште, 17 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што соопшти АМСМ, поради снегот што се задржува на коловозот на регионалниот пат Тетово – Попова Шапка задолжително е користење на зимска опрема. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 622 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 563 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 418 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДС. Одговорни за тоа се затворските управи и служби поставени од СДС во чија што ...
сите 157 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прашината од бомбите и експлозиите во Украина – ќе дојде на Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: