ПРОГНОЗА ЗА ЦЕЛ МАРТ – времето ни носи големо разочарување, па дури и снег, но потоа доаѓа вистинската пролет во Македонија

И покрај тоа што овие денови се особено топли за месец февруари, метеоролозите за викендов најавуваат дожд и снег на повисоките места. Во вторник ни доаѓа и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
16 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а во западните делови со врнежи од дожд и снег на пониските и само од снег на планините и на повисоките места. Кон ...
| | веќе видена | слични

Локални врнежи од дожд но и снег, најавуваат метеоролозите од УХМР за денеска. Претежно ќе паѓаат на запад и југ, времето ширум државата ќе биде прилично ...
| | веќе видена | слични

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локални врнежи од ...
| | веќе видена | слични

И покрај врнежите од дожд и снег кои ја зафатија нашата земја и кичевско-бродскиот регион последната седмица, сепак тоа не придонесе водотеците да го зголемат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 735 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 205 | | | веќе видена

Амасадорот на ЕУ, Дејвид Гир вели дека сите земји кои сакаат да се придружат на ЕУ, треба да ги применуваат стандардите за човекови права. Тоа се очекувањата, ...
сите 271 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОГНОЗА ЗА ЦЕЛ МАРТ – времето ни носи големо разочарување, па дури и снег, но потоа доаѓа вистинската пролет во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: