Мицкоски: Бугарија да даде можност на македонците таму да си ги остварат своите права

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во емисијата Само Интервју која се емитува на Канал 5 телевизија зборувајќи за преговорите со Бугарија истакна дека нашиот ...
| | веќе видена | слични

Режисерот Владимир Милчин смета дека бугарскиот премиер Кирил Петков треба да даде објаснување зошто не ги почитуваат пресудите за кршење на човековите права ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цело време сме оптимисти дека ќе има достоен договор, дека ќе биде договорот не едностран туку ќе биде навистина пропорционален. Но, за жал, досега тоа не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

-Јас сакам да бидам оптимист, бидејќи цело време сме оптимисти дека ќе има достоен договор, дека договорот ќе биде не едностран, туку ќе биде навистина ...
| | веќе видена | слични

Иако СДСМ убедуваа дека ги решиле сите проблеми со соседите, вистината е спротивна, а за спорот со Бугарија речиси не постои оптимизам за достоен и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека не е оптимист за решение со Софија се додека бугарската страна инсистира дека сме биле Бугари до 1945 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Христијан Мицкоски нема државнички капацитет. ВМРО-ДПМНЕ имаше покана да вклучи свои претставници во петте работни групи со Бугарија но тие јавно одбија да ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека со Бугарија сме имале заедничка историја, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 267 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 308 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 62 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 192 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 244 | | | веќе видена

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Бугарија да даде можност на македонците таму да си ги остварат своите права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: