Мицкоски: Не можеме да прифатиме дека до 1945 година имаме заедничка историја и сме биле Бугари


Цело време сме оптимисти дека ќе има достоен договор, дека ќе биде договорот не едностран туку ќе биде навистина пропорционален. Но, за жал, досега тоа не се ...
| | веќе видена | слични

Предлог-декларацијата на ВМРО-ДПМНЕ за чествувањето на Гоце Делчев поднесена во Собранието е класично политичко киднапирање на важно национално прашање за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Да не се создава притисок со рокови кај Заедничката комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија, туку целта е да се создаде процес на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шефот на дипломатијата Бујар Османи изјави вечерва дека не треба да се создава притисок со рокови кај Заедничката историска комисија со Бугарија, туку целта е ...
| | веќе видена | слични

Никој нема проблем со содржината на предлог-декларацијата, туку со нејзината форма – процесот да се извади од Историската комисија, да се префрли на политички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот пратеник и граѓански активист, Павле Богоевски , смета дека Бугарите треба да бидат вметнати во нашиот Устав. -Тоа треба да биде од практични ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот премиер Владо Бучковски смета дека средбата меѓу Димитар Ковачевски и Христијан Мицкоски веќе требала да се случи. Не се согласувам со Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Јас мислам дека избори треба да има во најкраток можен рок, а тоа според Уставот е 45 дена, затоа што целокупното одлагање на процесот на предвремени избори, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Откажани или одложени летови, метежи на аеродромите. Голем број патници во авио-сообраќајот се соочуваат со вакви проблеми изминатиов период. Симона Ристевска ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Не можеме да прифатиме дека до 1945 година имаме заедничка историја и сме биле Бугари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: