Мицкоски: Бугарија да даде можност на македонците таму да си ги остварат своите права

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во емисијата Само Интервју која се емитува на Канал 5 телевизија зборувајќи за преговорите со Бугарија истакна дека нашиот ...
| | веќе видена | слични

Режисерот Владимир Милчин смета дека бугарскиот премиер Кирил Петков треба да даде објаснување зошто не ги почитуваат пресудите за кршење на човековите права ...
| | веќе видена | слични

Цело време сме оптимисти дека ќе има достоен договор, дека ќе биде договорот не едностран туку ќе биде навистина пропорционален. Но, за жал, досега тоа не се ...
| | веќе видена | слични

Иако СДСМ убедуваа дека ги решиле сите проблеми со соседите, вистината е спротивна, а за спорот со Бугарија речиси не постои оптимизам за достоен и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека со Бугарија сме имале заедничка историја, ...
| | веќе видена | слични

Со 55 гласа против и 32 не се усвои предлогот на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ за да се укине пржинската влада. Денеска на прес конференција, по новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 143 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 89 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Бугарија да даде можност на македонците таму да си ги остварат своите права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: