Мицкоски: Со Бугарија сме имале заедничка историја исто како што сме имале и со други држави, но како различен народ


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека со Бугарија сме имале заедничка историја, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

1090 проекти, за 100 дена, се доказ дека ВМРО-ДПМНЕ работи за народот, општините и државата. Тоа е разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Проектите и делата се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

33 градинки и 68 училишта, отпочнати со реализација за само 100 дена од мандатот на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, информираат од партијата.Од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со лажните соопштенија СДСМ криминалот нема да го сокријат, Ковачевски нека одговори во која канцеларија се наоѓа Луј Витон торбата, се истакнува во реакцијата ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски нека одговори во која канцеларија се наоѓа Луј Витон торбата, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Колку милиони евра од рекет завршија во џебовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При денешната посета на општина Ѓорче Петров, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа дали ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Богданка Кузеска „Богданка Кузеска да го праша Ковачевски во која канцеларија се наоѓа Луј Витон ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме на локација на улицата Радушка, каде што општината Ѓорче Петров изведува еден капитален проект. Тоа е атмосферска канализација во должина од 1.115 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 186 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Со Бугарија сме имале заедничка историја исто како што сме имале и со други држави, но како различен народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: