Има ли пропусти во евиденцијата на починатите од Ковид-19?

Охрид, 9. февруари 2022 (ИНПРЕС) – Стабилна е ковид состојбата во објектите на детската градинка „Јасна Ристеска“. Директорката Мери Рилкова во изјава за Супер ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Согласно Владината одлука за измена на начинот на достава на решенијата за изолација на лица позитивни на КОВИД-19 и на нивни контакти, ве информираме дека од ...
| | веќе видена | слични

Од денес во функција е платформата на која секој кој има потреба да дојде до сопственото решение за изолација ќе има пристап единствено до него без да има увид ...
| | веќе видена | слични

Позитивните пациенти на коронавирус и нивните контакти од денес можат да си ги преземат решенијата за изолација од сајтот на Државниот санитарен и здравствен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

КОВИД-19 решенијата за изолација од денеска ќе може да се најдат во електронска форма преку страницата Вакцинација.мк и со максимална заштита на приватноста. ...
| | веќе видена | слични

Од денес започнува новиот начин на преземање на решенијата кои Државниот здравствен и санитарен инспекторат ги издава за лицата во изолација поради ковид- 19. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прилепчанка паднала во автобус и добила тешки телесни повреди. Случајот бил пријавен вчера во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Било ...
сите 292 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 150 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска објасни дека за доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните ...
сите 281 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена

Директорот на пазарниот инспекторат Горан Трајковски денеска ќе информира за одлуките на Владата и идните активности на инспекторатот коишто произлегуваат од ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерот за одбрана на Косово, Ејуп Маќедонци, изјави дека Владата на Косово обезбедила докази и факти кои докажуваат дека она што се случи минатата недела, ...
сите 724 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има ли пропусти во евиденцијата на починатите од Ковид-19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: