Од денес решенијата за изолација за сите ковид позитивни се достапни на Вакцинација.мк


Од денес започнува новиот начин на преземање на решенијата кои Државниот здравствен и санитарен инспекторат ги издава за лицата во изолација поради ковид- 19. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Турчинот Музафер Кајасан е веројатно светски рекордер меѓу пациентите со ковид-19. Тој е позитивен на коронавирус веќе 14 месеци и се наоѓа наизменично или во ...
| | веќе видена | слични

Согласно Владината одлука за измена на начинот на достава на решенијата за изолација на лица позитивни на КОВИД-19 и на нивни контакти, ве информираме дека од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
сите 225 | | | веќе видена

Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
сите 462 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, преку фејсбук се огласи за околу отворањето на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во ...
сите 107 | | | веќе видена

Полицијата во Тајланд соопшти дека вооружен маж нападнал центар за згрижување деца во североисточниот град Нонгбуа Ламфу денес, при што биле убиени најмалку 30 ...
сите 44 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Русија инсистира на тајно наместо јавно гласање во Генералното собрание на ОН, каде следната недела ќе се разгледува нацрт-резолуцијата против руската анексија ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денес решенијата за изолација за сите ковид позитивни се достапни на Вакцинација.мк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: