Од денеска ковид-19 решенијата за изолација во електронска форма

12 копии

Епидемиолошката состојба со Ковид-19 во земјава се подобрува. Иако има зголемување на бројот на новозаразени деца на школска возраст, засега нема потреба од ...
| | веќе видена | слични

 Комисијата апелира до граѓаните да примат трета доза вакцина, како најдобар начин за заштита од тешки симптоми, хоспитализација и смрт. Засега не се планира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во три скопски поликлиники веќе од денеска, матичните лекари ќе имаат можност на нивните пациенти да им закажуваат тестирања за ковид-19 со брзи антигенски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Александар Петличковски соопшти дека од денеска КОВИД-тестирања може да се закажуваат и на пунктовите во Ѓорче ...
| | веќе видена | слични

Кумулативниот леталитет од КОВИД, од почетокот на болеста до денес, е три отсто, соопшти денеска претседателот на Комисијата за заразни болести, Александар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
сите 243 | | | веќе видена

Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
сите 621 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, преку фејсбук се огласи за околу отворањето на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во ...
сите 135 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Русија инсистира на тајно наместо јавно гласање во Генералното собрание на ОН, каде следната недела ќе се разгледува нацрт-резолуцијата против руската анексија ...
сите 315 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска минатата недела назначи нов заменик градоначалник откако Бујаре Абази од Алијанса на Албанците поднесе ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска ковид-19 решенијата за изолација во електронска форма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: