Компанијата „Тесла“ остварила рекорден приход

Најважните производи на „Тесла“ оваа и следната година нема да бидат автомобилите, туку софтверот што работи на автономниот и хуманоиден робот, кој, според ...
| | веќе видена | слични

Стар твит на Елон Маск ја однесе Tesla пред американскиот суд, објавија медиумите во странство. Објавата на социјалната мрежа е од 2018 година и во неа Елон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мултимилијардерот Илон Маск им раскажа на инвеститорите дека ги однел своите деца во маркет за време на пандемијата со свои очи да „сведочат за недостигот на ...
| | веќе видена | слични

„Би бил шокиран доколку годинава не постигнеме целосно автономно возење кое е побезбедно од човековото управување со возило“. „Најважните производи на „Tesla“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1060 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 100 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата „Тесла“ остварила рекорден приход

Од:
До кого (е-маил):
Порака: