Компанијата „Тесла“ остварила рекорден приход

Најважните производи на „Тесла“ оваа и следната година нема да бидат автомобилите, туку софтверот што работи на автономниот и хуманоиден робот, кој, според ...
| | веќе видена | слични

Стар твит на Елон Маск ја однесе Tesla пред американскиот суд, објавија медиумите во странство. Објавата на социјалната мрежа е од 2018 година и во неа Елон ...
| | веќе видена | слични

„Би бил шокиран доколку годинава не постигнеме целосно автономно возење кое е побезбедно од човековото управување со возило“. „Најважните производи на „Tesla“ ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Милијардерот, извршниот директор на Tesla, Илон Маск, повторно ветува целосно автономни автомобили во блиска иднина. „Моја лична ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот главен инспектор за нуклеарна енергија на Советскиот Сојуз, Владимир Кузњецов предупредува дека нуклеарната електран секој момент може да биде ...
сите 267 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата „Тесла“ остварила рекорден приход

Од:
До кого (е-маил):
Порака: