Најважните производи на „Тесла“ нема да бидат автомобилите


Најважните производи на „Тесла“ оваа и следната година нема да бидат автомобилите, туку софтверот што работи на автономниот и хуманоиден робот, кој, според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Тесла“ повлекува 578.607 автомобили во САД затоа што пешаците можеби не се свесни дека возилото им се приближува доколку алармот што на тоа ги предупредува е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државната агенција на Калифорнија поднесе тужба за дискриминација против Tesla, обвинувајќи го тој производител на автомобили за „расна сегрегација“, се ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден ја нарече Tesla „најголемиот американски производител на електрични автомобили“, според западните медиуми. Говорот на ...
| | веќе видена | слични

Автомобилските компании размислуваат за сосема нов начин на заработка што на долг рок би можел да им донесе приход од милијарди долари. По примерот на интернет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 183 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најважните производи на „Тесла“ нема да бидат автомобилите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: