Смело ветување на милијардерот: Најважните производи на „Tesla“ во 2022 година нема да бидат автомобилите


„Би бил шокиран доколку годинава не постигнеме целосно автономно возење кое е побезбедно од човековото управување со возило“. „Најважните производи на „Tesla“ ...
| | веќе видена | слични

Автомобилските компании размислуваат за сосема нов начин на заработка што на долг рок би можел да им донесе приход од милијарди долари. По примерот на интернет ...
| | веќе видена | слични

Најважните производи на „Тесла“ оваа и следната година нема да бидат автомобилите, туку софтверот што работи на автономниот и хуманоиден робот, кој, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повлекување на автомобили на Tesla е честа вест во медиумите, а најголем дел од проблемите се поради системот за помош на возачот на компанијата. На пример, ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајниот знак „Стоп“ има универзално значење во целиот свет. Но, не и во оној на „тесла“. Според законот, пред знакот „Стоп“ треба целосно да се запре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 268 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Смело ветување на милијардерот: Најважните производи на „Tesla“ во 2022 година нема да бидат автомобилите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: