Стар твит на Маск за вработените во компанијата во САД ја однесе Tesla на суд


Стар твит на Елон Маск ја однесе Tesla пред американскиот суд, објавија медиумите во странство. Објавата на социјалната мрежа е од 2018 година и во неа Елон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Тесла“ повлекува 578.607 автомобили во САД затоа што пешаците можеби не се свесни дека возилото им се приближува доколку алармот што на тоа ги предупредува е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државната агенција на Калифорнија поднесе тужба за дискриминација против Tesla, обвинувајќи го тој производител на автомобили за „расна сегрегација“, се ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден ја нарече Tesla „најголемиот американски производител на електрични автомобили“, според западните медиуми. Говорот на ...
| | веќе видена | слични

Автомобилските компании размислуваат за сосема нов начин на заработка што на долг рок би можел да им донесе приход од милијарди долари. По примерот на интернет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стар твит на Маск за вработените во компанијата во САД ја однесе Tesla на суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: