Ковачевски: Определбата на Шведска и понатаму да остане најголем билатерален донатор во нашата земја е признание за нашите политики


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен, во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски, во рамките на дводневната работна посета на институциите на ЕУ, денеска во Брисел се ...
| | веќе видена | слични

 Очекувано, Македонско – бугарскиот спор бил во фокусот на разговорите судејќи според пораките што и Мишел и шефицата на ЕК Фон Дер Лајен Лајен ги испратија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски ја заврши дводневната работна посета во Брисел, а во изјава за медиумите истакна дека европските лидери биле едногласни во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја заврши дводневната работна посета во Брисел. Во изјавата за медиумите тој ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија за отворање на поглавјата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер и претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, се согласија дека од голема важност е што поскоро да започне ...
| | веќе видена | слични

Драго ми е што средбата со претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен ја заокружи нашата агенда. Од Фон дер Лајен добивме јасно изразена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по пукањето, на социјалните мрежи се појавија слики и видеа од моментот кога вооружен маж минува низ трговски центар во Данска со пушка преку рамо пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Во периодот од 20.30 часот на 03.07.2022 година до 02.30 часот на 04.07.2022 година, за време на одржување на музичка манифестација во Стар Дојран, полициски ...
сите 307 | | | веќе видена

Од наши извори дознаваме дека Владата утре на седница ќе носи одлука за францускиот предлог, рече денеска лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 170 | | | веќе видена

Според локалните власти со автобусот се превезувале околу 20 патници. Спасувачките екипи ги извлекле повредените и ги транспортирале до болница.Се уште не е ...
сите 102 | | | веќе видена

Професори, амбасадори, поранешен претседател на Македонија, Весна од ВМРО и Весна од СДСМ, граѓани обични а исто толку важни... Обединети испраќаат единствена ...
сите 800 | | | веќе видена

Македонско – бугарските преговори и договори не смеат повеќе да бидат тајни, велат од Институтот за демократија и Институтот за европска политика.Тие ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Определбата на Шведска и понатаму да остане најголем билатерален донатор во нашата земја е признание за нашите политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: