(Видео) Ковачевски по средбите во Брисел: Тука сите се едногласни дека треба да почнеме со преговори веднаш


2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски ја заврши дводневната работна посета во Брисел, а во изјава за медиумите истакна дека европските лидери биле едногласни во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Западните лидери, меѓу кои американскиот претседател Џо Б јден, францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц, денеска телефонски ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, преку видеоконференција со американскиот претседател Џозеф Бајден разговараше за кризата ...
| | веќе видена | слични

Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан, изјави денеска дека руска воена инвазија може да започне во секое време и ги повика ...
| | веќе видена | слични

На Минхенска безбедносна конференција годинава, што ќе се одржи од 18 до 20 февруари ќе учествуваат околу 35 шефови на држави и на влади. Минатата година ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Македонија за отворање на поглавјата без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средбите во Брисел со првите луѓе на европските институции, Шарл Мишел, Урсула Фон Дер Лајен и Роберта Мецола премиерот Ковачевски ги искористил да ги запознае ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 144 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 92 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ковачевски по средбите во Брисел: Тука сите се едногласни дека треба да почнеме со преговори веднаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: