Од Белата куќа предупредија на непосредна опасност од руска инвазија на Украина


Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан, изјави денеска дека руска воена инвазија може да започне во секое време и ги повика ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен се најде во непријатна ситуација за време на самитот ЕУ-Африка во Брисел. Камерите забележаа дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе одржи два разговори во текот на викендот во обид да го спречи најлошото во Украина. Прво тој денеска ќе има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон во недела телефонски ќе разговара со рускиот колега по должност Владимир Путин, а претходно во саботата со украинскиот ...
| | веќе видена | слични

На самитот на ЕУ и Африканската унија, министерот за надворешни работи на Уганда, Одонго Јеје Абубакар, помина покрај Урсула фон дер Лајен без воопшто да ја ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Уганда, генералот Јеје Одонго, денеска пристигна во зградата на Советот на ЕУ и лежерно ја помина претседателката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефовите на НАТО и на Европската унија нагласија дека Русија ќе се соочи со казни доколку преземе дополнителни воени дејствија против Украина.По видео-повикот ...
| | веќе видена | слични

По видео-повикот со американскиот претседател Џо Бајден и другите западни лидери, генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на Твитер објави дека „секоја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 617 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 100 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Белата куќа предупредија на непосредна опасност од руска инвазија на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: