Лидерите на ЕУ едногласни за почеток на преговори веднаш, ЕК да помогне во деблокирање на процесот за проширување со Македонија

Лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Македонија за отворање на поглавјата без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолежен за европски прашања Бојан Маричиќ на неговиот фејсбук профил објави дека од големо значење е поддршката која земјата ја добива од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, се сретна со Фатос Река, амбасадор на Република Албанија во нашата држава. На состанокот е врачено писмо од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска, денеска имаше средба со заменик-амбасадорот на Соединетите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ денеска беше домаќин на средбата со заменик-министерот за надворешни работи, за економска дипломатија и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари работна средба со амбасадорот на Република Албанија во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Маричиќ и заменик министерот Фрагојанис на почетокот на средбата изразија задоволство од динамиката на релациите помеѓу  Македонија и Грција во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за правда Никола Тупанчески се сретна со заменик-претставникот на УНИЦЕФ во земјава, Артур Ајвазов, со кого разговараше за досегашната успешна ...
| | веќе видена | слични

 На средбата министерот за правда Тупанчески ја истакна цврстата определба за натамошно градење на системот за правда за децата востановен со Законот за правда ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Тимчо Муцунски денеска (10.02.2022) остварија средба со Кристијан Сагарц – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 357 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерите на ЕУ едногласни за почеток на преговори веднаш, ЕК да помогне во деблокирање на процесот за проширување со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: