Ковачевски во Брисел добил поддршка за проширувањето и старт на преговорите

Средбите во Брисел со првите луѓе на европските институции, Шарл Мишел, Урсула Фон Дер Лајен и Роберта Мецола премиерот Ковачевски ги искористил да ги запознае ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зајакнувањето на билатералните економски односи со акцентот на енергетскиот сектор и европската перспектива на Западен Балкан, биле во фокусот на разговорите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолежен за европски прашања Бојан Маричиќ на неговиот фејсбук профил објави дека од големо значење е поддршката која земјата ја добива од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе теми кои се од обостран економски интерес на двете пријателски земји беа тема на разгвор на денешниот работен состанок на вицепремеирот за економски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, се сретна со Фатос Река, амбасадор на Република Албанија во нашата држава. На состанокот е врачено писмо од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска го прими заменик-министерот за надворешни работи задолжен за економска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска, денеска имаше средба со заменик-амбасадорот на Соединетите ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија и Грција ќе ја унапредуваат економската соработка . Република Северна Македонија и Грција со заеднички чекори ќе работат на унапредување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 86 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 186 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски во Брисел добил поддршка за проширувањето и старт на преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: