Полскиот претседател на средби со челниците на ЕУ во Брисел

4 копии

Службите на Европската Комисија соопштија дека претседателката Урсула фон дер Лајен се слушнала телефонски со јапонскиот премиер, тие разговарале за Украина и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

За потребата сите нелегални пристигнувања да завршуваат во механизам за релокација координиран од Европската Комисија, се согласиле надлежните министри за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фон дер Лајен и Фумио Кишида, јапонскиот премиер, се слушнале утрово околу 9.30 и се согласиле дека од блиску треба да се следи ситуацијата во Украина. Двете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Комисија потврди дека дипломатски претставници на ЕУ ќе одржат официјална средба со талибанската влада во Катар, јави дописничката на МИА од Брисел. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролите во Европската Комисија денеска повторија дека Европската Унија се подготвува за сите исходи во случај на ескалација на руско-украинскиот конфликт, ...
| | веќе видена | слични

Австриската Влада ќе организира конференција на која 23 земји ќе разговараат за побрзо враќање во татковината на илегалните мигранти, за построги контроли на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Западните лидери, меѓу кои американскиот претседател Џо Б јден, францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц, денеска телефонски ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 183 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полскиот претседател на средби со челниците на ЕУ во Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: