Лаен и Бајден разговараа за санкциите кон Русија и за испораката на гас


Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, преку видеоконференција со американскиот претседател Џозеф Бајден разговараше за кризата ...
| | веќе видена | слични

Европа, светот се во грч. Денешната Минхенска безбедносна конференција засенета од загрижувачки пораки за руско - украинската криза. Русија се обидува да ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Москва нема да има пристап до финансиските пазари и високотехнолошките производи под санкциите што Западот ги подготвува во случај Русија да ја нападне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Екстремно заострените односи меѓу Западот и Русија поради конфликтот околу Украина доминираат на најголемата светска средба на политичари од ресорите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен се најде во непријатна ситуација за време на самитот ЕУ-Африка во Брисел. Камерите забележаа дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе одржи два разговори во текот на викендот во обид да го спречи најлошото во Украина. Прво тој денеска ќе има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон во недела телефонски ќе разговара со рускиот колега по должност Владимир Путин, а претходно во саботата со украинскиот ...
| | веќе видена | слични

На самитот на ЕУ и Африканската унија, министерот за надворешни работи на Уганда, Одонго Јеје Абубакар, помина покрај Урсула фон дер Лајен без воопшто да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 435 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 217 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 267 | | | веќе видена

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лаен и Бајден разговараа за санкциите кон Русија и за испораката на гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: