Ковачевски-фон дер Лајен: Брзото започнување на преговарачкиот процес за Македонија ќе е позитивен импулс за динамиката на реформите

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолежен за европски прашања Бојан Маричиќ на неговиот фејсбук профил објави дека од големо значење е поддршката која земјата ја добива од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, се сретна со Фатос Река, амбасадор на Република Албанија во нашата држава. На состанокот е врачено писмо од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска, денеска имаше средба со заменик-амбасадорот на Соединетите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ денеска беше домаќин на средбата со заменик-министерот за надворешни работи, за економска дипломатија и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари работна средба со амбасадорот на Република Албанија во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија и Соединетите Американски Држави имаат одбранбена соработка што може да послужи за пример како соработуваат две сојузнички земји, но и земји кои се ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Маричиќ и заменик министерот Фрагојанис на почетокот на средбата изразија задоволство од динамиката на релациите помеѓу  Македонија и Грција во ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Славјанка Петровска се сретна со амбасадорката на САД во нашата земја, Кејт Брнз. Северна Македонија и Соединетите Американски Држави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 1006 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 289 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција кажа дека францускиот предлог е неприфатлив за Македонија. -Предлогот кој владата на ...
сите 224 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 65 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски-фон дер Лајен: Брзото започнување на преговарачкиот процес за Македонија ќе е позитивен импулс за динамиката на реформите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: