Ковачевски: Лидерите на ЕУ едногласни дека Северна Македонија треба да почне преговори за членство во ЕУ веднаш


6 копии

Лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија за отворање на поглавјата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Западните лидери, меѓу кои американскиот претседател Џо Б јден, францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц, денеска телефонски ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, преку видеоконференција со американскиот претседател Џозеф Бајден разговараше за кризата ...
| | веќе видена | слични

Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан, изјави денеска дека руска воена инвазија може да започне во секое време и ги повика ...
| | веќе видена | слични

На Минхенска безбедносна конференција годинава, што ќе се одржи од 18 до 20 февруари ќе учествуваат околу 35 шефови на држави и на влади. Минатата година ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Средбите во Брисел со првите луѓе на европските институции, Шарл Мишел, Урсула Фон Дер Лајен и Роберта Мецола премиерот Ковачевски ги искористил да ги запознае ...
| | веќе видена | слични

По дводневната работна посета во Брисел, премиерот Димитар Ковачевски во изјава за медиумите истакна дека европските лидери биле едногласни во поддршката за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот Фејсбук профил упати порака по повод 21 година Охридски рамковен договор, еден од уставните и политички ...
сите 180 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Лидерите на ЕУ едногласни дека Северна Македонија треба да почне преговори за членство во ЕУ веднаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: