Ковачевски: Определбата на Шведска и понатаму да остане најголем билатерален донатор во нашата земја е признание за нашите политики


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен, во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски, во рамките на дводневната работна посета на институциите на ЕУ, денеска во Брисел се ...
| | веќе видена | слични

 Очекувано, Македонско – бугарскиот спор бил во фокусот на разговорите судејќи според пораките што и Мишел и шефицата на ЕК Фон Дер Лајен Лајен ги испратија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски ја заврши дводневната работна посета во Брисел, а во изјава за медиумите истакна дека европските лидери биле едногласни во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја заврши дводневната работна посета во Брисел. Во изјавата за медиумите тој ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија за отворање на поглавјата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер и претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, се согласија дека од голема важност е што поскоро да започне ...
| | веќе видена | слични

Драго ми е што средбата со претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен ја заокружи нашата агенда. Од Фон дер Лајен добивме јасно изразена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку стане членка на НАТО, Финска не сака да распореди нуклеарно оружје или да постави воени бази на својата територија, изјави финската премиерка Сана ...
сите 948 | | | веќе видена

Продолжуваме со теренските активности продолжуваме да создаваме вредности за граѓаните. Тоа што го ветивме во кампањата за локалните избори продолжуваме да го ...
сите 421 | | | веќе видена

Повеќе од 900 украински борци од челичарницата Азовстал во Мариупол се одведени во казнена колонија на територијата контролирана од Русија, изјави ...
сите 266 | | | веќе видена

Не чека најтешката зима по Втората светска војна. Ние во моментов правиме сé за да обезбедиме непречено снабдување со електрична енергија и за да ги обезбедиме ...
сите 279 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека постапката поврзана со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери треба да се одвива ...
сите 285 | | | веќе видена

Им се советува да пијат чај и да го исплакнат грлото со солена вода. Северна Кореја се бори со жаришта на корона вирусот, а лидерот Ким Џонг Ун ја нарече ...
сите 183 | | | веќе видена

Самит „Македонија 2025“ Напредокот на животниот стандард на граѓаните во Македонија е еден од приоритетите на „Македонија 2025“ и кон тоа целиме со нашите ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Определбата на Шведска и понатаму да остане најголем билатерален донатор во нашата земја е признание за нашите политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: