Ковачевски ги информирал Фон Дер Лајен и Мишел за дијалогот со Софија


 Очекувано, Македонско – бугарскиот спор бил во фокусот на разговорите судејќи според пораките што и Мишел и шефицата на ЕК Фон Дер Лајен Лајен ги испратија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Западните лидери, меѓу кои американскиот претседател Џо Б јден, францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц, денеска телефонски ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, преку видеоконференција со американскиот претседател Џозеф Бајден разговараше за кризата ...
| | веќе видена | слични

Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан, изјави денеска дека руска воена инвазија може да започне во секое време и ги повика ...
| | веќе видена | слични

На Минхенска безбедносна конференција годинава, што ќе се одржи од 18 до 20 февруари ќе учествуваат околу 35 шефови на држави и на влади. Минатата година ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Македонија за отворање на поглавјата без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средбите во Брисел со првите луѓе на европските институции, Шарл Мишел, Урсула Фон Дер Лајен и Роберта Мецола премиерот Ковачевски ги искористил да ги запознае ...
| | веќе видена | слични

По дводневната работна посета во Брисел, премиерот Димитар Ковачевски во изјава за медиумите истакна дека европските лидери биле едногласни во поддршката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 844 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 145 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски ги информирал Фон Дер Лајен и Мишел за дијалогот со Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: