Во кои сектори работниците земаат најниски плати?


Сојузот на синдикати на Македонија денеска на средба со владини претставници ќе ги изнесе барањата на во врска со минималната плата, а ќе бара и потпишувањето ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Синдикатот доцна вечерва прати уште една порака до власта, воочи утрешната средба со властите на која ќе се разговара за нивното барање. „Минималната плата на ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија на утрешната средба во Владата очекува позитивен одговор на предлогот за зголемување на минималната плата на 18.000 денари и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како од пратениците така и на утрешната средба во Владата работниците очекуваат позитивен одговор на предлогот на ССМ за зголемување на минималната плата на ...
| | веќе видена | слични

Минимална плата во Македонија - се живее или се преживува? Дури 110.000 работници од први до први живеат со сегашниот минималец од 15.194 денари. Преговорите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 474 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 504 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 613 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 232 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 492 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Токио предупреди дека САД „воено ќе го бранат Тајван доколку Пекинг го нападне овој автономен остров“, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во кои сектори работниците земаат најниски плати?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: