Српското МВР објави снимка од комплетната реконструкција на движењето на исчезнатиот Матеј Периш (снимка)


Српското Министерство за внатрешни работи денес објави снимка од целосната реконструкција на движењето на исчезнатиот 27-годишен Матеј Периш од Сплит ноќта ...
| | веќе видена | слични

Сплиќанката Маја С., девојката која последна била во контакт со исчезнатиот сплиќанец Матеј Периш, првпат се огласила за „ТВ прва“ во врска со исчезнувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што може да се заклучи од пораките во кои се споменува критичната вечер во клубот „Готик“, консумирале дрога... Хрватската полиција ги поседува сите ...
| | веќе видена | слични

Хрватската полиција успеала да ја пронајде преписката меѓу пријателот на Матеј и девојката, од која може да се заклучи дека ноќта на исчезнувањето конзумирале ...
| | веќе видена | слични

Сплиќанката Маја С, за која се верува дека е последната личност со која нејзиниот сограѓанин Матеј Периш се обидел да стапи во контакт непосредно пред да ...
| | веќе видена | слични

Хрватската полиција дошла до преписка на пријател на исчезнатиот сплиќанец Матеј Периш, во која тој се допишувал со својата девојка за исчезнувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватската полиција направила добар дел од работата што не ја завршила српската полиција, а се однесува на истрагата на околностите кои му претходеле на ...
| | веќе видена | слични

Пензионираниот полициски полковник Миле Новаковиќ (69) наведува дека случајот со исчезнувањето на Матеј Периш (27) од Сплит е еден од најтешките и ...
| | веќе видена | слични

Хрватската полиција денеска повторно ги испрашува пријателите на Матеј Периш, 27-годишниот сплиќанец кој ноќта меѓу 30 и 31 декември исчезна во Белград, ...
| | веќе видена | слични

Потрагата по исчезнатиот Матеј Периш од Сплит трае веќе 20 дена, а се уште не е јасно што се случило ноќта кога исчезнал.Деновиве српските и хрватските медиуми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на владејачката партија Миле Зечевиќ денеска беше обвинет од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека бил позитивен на ковид за време на посетата на ...
сите 158 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, кој ја предводи владината делегација во официјалната посета на Бугарија, попладнево со највисоки државни почести беше пречекан на ...
сите 441 | | | веќе видена

Најавите на НАТО за зголемување на контингентите и концентрација сили и оружје на источното крило и евакуацијата на семејствата на дипломатите од Украина ги ...
сите 377 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи, Бујар Османи и Теодора Генчовска денеска на средба во Софија, непосредно пред почетокот на Втората заедничка седница меѓу ...
сите 650 | | | веќе видена

На сличен чекор се одлучи и Велика Британија кои започнаа со повлекување на дел од вработените во нивнотото официјално претставништво во Украина. За професорот ...
сите 131 | | | веќе видена

Никола Димитров, поранешниот вицепремиер и поранешен министер за надворешни работи, во гостувањето на Тема на денот во Дневникот на Сител, во врска со ...
сите 477 | | | веќе видена

Најстудено утрово е во Крушево и во Берово со -12 степени. Во Крива Паланка се измерени -10, во Битола, Штип, Претор и Виница -9, осум степени под нулата е во ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска попладнево се сретна со претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија, Дарко Димовски. Тема ...
сите 232 | | | веќе видена

На поширокото тетовско подрачје минатата година вкупно биле откриени и санкционирани 468 возачи кои ги управувале возилата под дејство на алкохол. Сите се ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српското МВР објави снимка од комплетната реконструкција на движењето на исчезнатиот Матеј Периш (снимка)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: