Малите партии на нова средба со барање за итна имплементација на измените во Изборниот законик за една изборна единица


Една изборна единици со пропорционален модел и без изборен праг. Малите партии го реафирмираат барањето за промена на изборниот модел во пресрет на гласањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младите имаат поголеми шанси да бидат избрани за советници отколку за градоначалници или пратеници, покажува истражувањето што беше спроведено за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера на 16-ти декември во Скопје, во организација на Фондацијата за демократија на Вестминстер се одржа јавна дебата помеѓу политичките подмладоци. Целта на ...
| | веќе видена | слични

Демонстрирање соработка и дијалог меѓу политичките партии за прашањата важни за младите беше целта на јавната дебата меѓу политичките подмладоци која вчера ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера, делегација од Зелената партија ДОМ во состав: Маја Морачанин претседателка, Христа Најденов потпретседател, Огнен Апостолски член на ИО и Ервин ...
| | веќе видена | слични

Нов изборен модел бараат различни субјекти во државата, меѓу нив и помалите политички партии во земјата. На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со проф. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 815 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малите партии на нова средба со барање за итна имплементација на измените во Изборниот законик за една изборна единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: