Кој (не) сака една изборна единица?

3 копии

Претседателот на Народната партија , Вук Јеремиќ , денеска изјави дека „криминалниот режим“ на претседателот на Србија, Александар Вучиќ мора да падне и дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Измените во Изборниот законик со цел воведување на отворени листи, како и гласањето во една изборна единица се очекува да ја унапредат македонската ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на српскиот парламент и лидер на Социјалистичката партија на Србија (СПС) Ивица Дачиќ изјави денес дека очекува опозициските партии да ги ...
| | веќе видена | слични

„Две пораки се главни - едната е дека граѓаните не се задоволни од политичката понуда кај нас и бараат да се проширува и прилагодува, и втората е дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој (не) сака една изборна единица?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: