Адеми: ДУИ не прифаќа уцени од помалите партии


Од физички напади, до онлајн злоупотреба и законодавни неуспеси, ЛГБТ заедницата во Централна и Источна Европа немаше многу за што да биде задоволна во 2021 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Естонија е европска земјa чиј правен систем доживеа големи промени. Ако се споредат Македонија и Естонија, пред три децении, естонската и македонската држава ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани не се изненадени, но се разочарани откако и по трет пат Бугарија го блокираше почетокот на преговорите за членство на земјава во Унијата. ...
| | веќе видена | слични

Новиот бугарски премиер, Кирил Петков, во интервју за Бугарската ТВ предложил пет работни групи и средба со новиот македонски премиер во јануари, и дека, како ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Словенечкиот амбасадор Милан Предан во интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека е време Македонија конечно да испрати амбасадор во Софија. Мислам дека тоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ќе имаме тотално нова ситуација и ќе биде потребен најмалку еден месец да се формира нова влада, што значи дека повторно ќе загубиме некое време. Ќе биде многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од намерата да ја принуди власта на предвремени парламентарни избори. Најголемата опозициска партија најавува заострување на своето ...
сите 756 | | | веќе видена

„Претседателството на Социјалдемократската партија одлучи да работи на апликацијата на Шведска за членство во НАТО, а доколку биде прифатена, ќе ја задржиме ...
сите 713 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 81 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

а 18.04.2022 година по итна постапка, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе Предлог - закон за измени на постоечкиот Закон за Служба во ...
сите 74 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми: ДУИ не прифаќа уцени од помалите партии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: