ДУИ не прифаќа уцени од помалите партии


Од физички напади, до онлајн злоупотреба и законодавни неуспеси, ЛГБТ заедницата во Централна и Источна Европа немаше многу за што да биде задоволна во 2021 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Естонија е европска земјa чиј правен систем доживеа големи промени. Ако се споредат Македонија и Естонија, пред три децении, естонската и македонската држава ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани не се изненадени, но се разочарани откако и по трет пат Бугарија го блокираше почетокот на преговорите за членство на земјава во Унијата. ...
| | веќе видена | слични

Новиот бугарски премиер, Кирил Петков, во интервју за Бугарската ТВ предложил пет работни групи и средба со новиот македонски премиер во јануари, и дека, како ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Словенечкиот амбасадор Милан Предан во интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека е време Македонија конечно да испрати амбасадор во Софија. Мислам дека тоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ќе имаме тотално нова ситуација и ќе биде потребен најмалку еден месец да се формира нова влада, што значи дека повторно ќе загубиме некое време. Ќе биде многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 1446 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Заврши расправата за предлог-измените на Законот за работни односи на Комисијата за европски прашања. Потпретседателката на комисијата Арта Биљали Зендели вели ...
сите 276 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 345 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 156 | | | веќе видена

И покрај сите вложувања во конфликтот во Украина, Северноатлантската алијанса не е во состојба да ја спречи Русија да ги исполни целите, пишува кинеското ...
сите 445 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ не прифаќа уцени од помалите партии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: