ВИДЕО | Спасеновски: Сегашниот изборен систем овозможува и стабилност на општеството и правична застапеност во Парламентот


Нов изборен модел бараат различни субјекти во државата, меѓу нив и помалите политички партии во земјата. На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со проф. ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека како и во сѐ и во политиката мора да се има трошка морал, вели за Утрински брифинг пратеникот и потпретседател на Алијанса за Албанците, Елми ...
| | веќе видена | слични

Ние бевме изненадени колку брзо и лесно политичките чинители ја менуваат страната без совест и одговорност кон партнерот, кон гласачите, кон ветувањата. Сметам ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Професорката и пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова , на денешната трибина на партијата насловена „Нов договор – заеднички патриотизам“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот Миле Лефков на денешната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Нов договор-заеднички патриотизам“ истакна дека од досегашното лошо владеење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева на денешната трибина „Нов договор - заеднички патриотизам“, посочи дека новиот договор кој се стреми ВМРО-ДПМНЕ, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иванка Василевска, пратеник во македонското собрание од ВМРО-ДПМНЕ на денешната трибина насловена „Нов договор- заеднички патриотизам“ вели дека новиот договор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Костурот на државата е скршен. Новиот договор кој го промовира ВМРО-ДПМНЕ е трасирање на патот по кој треба да се движи државата, истакнаа говорниците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 799 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 452 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 896 | | | веќе видена

Насилството на Арбр Адеми покажува дека нервозата во владеачката коалиција станува се поголемо. Но таквата нервоза нека си ја манифестираат по дома или на ...
сите 137 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 130 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Претседателот Видодо и неговата сопруга пристигнаа со воз во украинскиот главен град Киев, објави официјалната веб-страница на индонезискиот претседател.Видодо ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Спасеновски: Сегашниот изборен систем овозможува и стабилност на општеството и правична застапеност во Парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: