Стојаноска: Македонија е единствена земја во светот пример каде што во исто време се расправа за продолжување на три кризни состојби


Во вторникот имавме расправа на Комисијата одбрана и безбедност токму по тие три точки за коишто и денеска ќе расправаме на пленарната седница, а тоа се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај обидите за политички опструкции од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Собранието синоќа по петдневна расправа со 63 гласа „за“, 36 „против“ и ниту еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии
18 копии
2 копии

Буџетот е проектиран на 4,4 милијарди денари. Вкупните приходи се планирани на ниво од 238,9 милијарди денари или 30,9 проценти од БДП, а расходите се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Собранието денеска продолжи расправата за Предлог-буџетот за 2022 година. И на петтиот и последен ден од расправата, опозицијата и владејачкото мнозинство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Андреј Петров член на ИО и поранешен пратеник на СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека доообјаснувањето на Макрон во врска со пристапните реговори е ...
сите 438 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Македонија е единствена земја во светот пример каде што во исто време се расправа за продолжување на три кризни состојби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: