Завршува расправата за предлог-буџетот за 2022


Буџетот е проектиран на 4,4 милијарди денари. Вкупните приходи се планирани на ниво од 238,9 милијарди денари или 30,9 проценти од БДП, а расходите се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Буџетот за 2022 година. Граѓанскиот буџет има силна развојна компоненета за создавање амбиент за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Усвоениот буџет за следната година има силна развојна компоненета за економски раст и повеќе пари за капитални инвестиции, истакна на прес-конференција Дарко ...
| | веќе видена | слични

Македонското Собрание, по петдневна расправа, вечерва со 63 гласа „за“, 36 „против“ и ниту еден „воздржан“ го донесе Буџетот за следната година. Буџетот е ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Буџетот за 2022 година, информираше денеска на прес конференција пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски ...
| | веќе видена | слични

-Морам да дадам едно признание за одлуката на опозицијата да учествува во расправата. Буџетот беше првиот документ во Собранието, веднаш по неуспешниот процес ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

И покрај обидите за политички опструкции од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Собранието синоќа по петдневна расправа со 63 гласа „за“, 36 „против“ и ниту еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 258 | | | веќе видена

Портпаролката на Европската комисија, Ана Писонеро, изјави дека Македонија ќе треба да помине уште една рунда објаснувачки скрининг за ЕУ во однос на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 203 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 309 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршува расправата за предлог-буџетот за 2022

Од:
До кого (е-маил):
Порака: