Собранието го усвои буџетот за 2022 година


3 копии

За справување со последиците од енергетиската криза, наместо досегашните 65 милиони, обезбедени се дополнителни пари во буџетот за следната година, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските компании покажаа жилавост во време на кризи и се во фаза на изнаоѓање на одбранбени решенија кои ќе ги задржат во игра до моментот кога ќе почнеме ...
| | веќе видена | слични

Буџетот е проектиран на 4,4 милијарди денари. Вкупните приходи се планирани на ниво од 238,9 милијарди денари или 30,9 проценти од БДП, а расходите се ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Буџетот за 2022 година. Граѓанскиот буџет има силна развојна компоненета за создавање амбиент за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покрај пандемијата, се соочуваме со енергетска криза и инфлација. Министерот за финансии, Фатмир Бесими вели дека одговорот на енергетската криза оди во две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 740 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 479 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

премиерот Димитар Ковачевски телефонски разговарал со Советникот на Стејт департментот, Дерек Шолет. Ми беше чест да разговарам со Советникот на Стејт ...
сите 280 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието го усвои буџетот за 2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: