Завршува расправата за предлог-буџетот за 2022


Професорката Гордана Силјановска Давкова пратеник на опозицијата во Собранието говорејќи на расправата за буџетот кој според неа се носи како во гладијаторска ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас за време на расправата во Парламентот за буџетот за 2022 година, говорејќи за надворешната политика, се осврна на ...
| | веќе видена | слични

Буџетот е проектиран на 4,4 милијарди денари. Вкупните приходи се планирани на ниво од 238,9 милијарди денари или 30,9 проценти од БДП, а расходите се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Буџетот за 2022 година. Граѓанскиот буџет има силна развојна компоненета за создавање амбиент за ...
| | веќе видена | слични

Проблемите на Договорот од Преспа се очигледни, но врз основа на принципот договорите мора да се почитуваат, изјави денеска грчкиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Усвоениот буџет за следната година има силна развојна компоненета за економски раст и повеќе пари за капитални инвестиции, истакна на прес-конференција Дарко ...
| | веќе видена | слични

Македонското Собрание, по петдневна расправа, вечерва со 63 гласа „за“, 36 „против“ и ниту еден „воздржан“ го донесе Буџетот за следната година. Буџетот е ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Буџетот за 2022 година, информираше денеска на прес конференција пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски ...
| | веќе видена | слични

-Морам да дадам едно признание за одлуката на опозицијата да учествува во расправата. Буџетот беше првиот документ во Собранието, веднаш по неуспешниот процес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 565 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршува расправата за предлог-буџетот за 2022

Од:
До кого (е-маил):
Порака: