Ковачевски за ТВ 24: Промени во раководството на СДСМ ќе има


12 копии

На партиските конгреси, новоизбраните лидери ги презентираа програмите, насловени како „Нов договор“ на Мицковски и програмата на три столба „Заедно, одговорно ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски, политичар без став, кој знае само да блокира и кочи се што е во интерес на граѓаните, да се противи на сите успесите на државата не може да понуди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ништо ново во Белата Палата, ВМРО-ДПМНЕ е партија во која нема никаква промена. На конгрес на кој се беше познато, опозициската партија одново го избра ...
| | веќе видена | слични

Офанзивата со навреди и омаловажувања што опозицијата, во првата минута по неговиот избор за претседател на СДСМ, ја презема против Димитар Ковачевски, ги има ...
| | веќе видена | слични

Кој правец ќе го фати најголемата владејачка партија, откако синоќа Димитар Ковачевски и формално застана на чело на социјалдемократите, а многу скоро се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера и официјално го препушти партискиот трон во СДСМ на Димитар Ковачевски, премиерот Зоран Заев наредната недела ќе се повлече и од премиерската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во ...
сите 257 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 582 | | | веќе видена

Мнозинството пратенички групи се „ЗА“ бришење на техничката влада три месеци пред изборите, ама никоја од нив не и' се придружува на ВМРО-ДПМНЕ, да стави ...
сите 459 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски за ТВ 24: Промени во раководството на СДСМ ќе има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: