СДСМ: Нема промени во Белата палата, ВМРО-ДПМНЕ останува нереформирана партија


Мицкоски, политичар без став, кој знае само да блокира и кочи се што е во интерес на граѓаните, да се противи на сите успесите на државата не може да понуди ...
| | веќе видена | слични

Новиот владин кабинет на премиерот во најава Димитар Ковечавски нема да донесе промени, туку ќе биде само надградена и проширена верзија на заевизмот, ...
| | веќе видена | слични

По зацврстувањето на парламентарното мнозинство, по договорот со Алтернатива, меѓу останатите министерства, оваа партија го добива и Министерството за ...
| | веќе видена | слични

 Иако досега никој не потврдува, контурите на тимот на идниот мандатар Ковачевски се веќе познати. Министерот за правда Бојан Маричиќ е извесно дека ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ ќе биде нов вицепремиер за евроинтеграции на местото на Никола Димитров, за кого ќе нема место во новата влада, а Маричиќ ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веќе е познато дека министерот за здравство Венко Филипче, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министерката за образование и наука Мила Царовска нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првичните партиски неофицијални информации од СДСМ велат дка за составот на новата Влада на новиот премиер Димитар Ковачевски, најмногу промени ќе има меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Нема промени во Белата палата, ВМРО-ДПМНЕ останува нереформирана партија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: