„Нов договор“ и три столба за иднината на Македонија


На партиските конгреси, новоизбраните лидери ги презентираа програмите, насловени како „Нов договор“ на Мицковски и програмата на три столба „Заедно, одговорно ...
| | веќе видена | слични

Македонија и ние како Македонци немаме простор за било какво откажување. Ова е новосоздаден спор за време на оваа власт, а токму попусливоста, но и ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека како и во сѐ и во политиката мора да се има трошка морал, вели за Утрински брифинг пратеникот и потпретседател на Алијанса за Албанците, Елми ...
| | веќе видена | слични

Ние бевме изненадени колку брзо и лесно политичките чинители ја менуваат страната без совест и одговорност кон партнерот, кон гласачите, кон ветувањата. Сметам ...
| | веќе видена | слични

Наместо решевања на отворените прашања – секојдневните меѓусебни обвинувања на власта и опозицијата се повеќе ги дезориентираат граѓаните – сметаат дел од ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во гостување во Дневникот во Сител ТВ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, истакна дека негирањето на СДСМ и ДУИ дека сега избори не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Нов договор“ и три столба за иднината на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: