СДСМ: Нема промени во Белата палата, ВМРО-ДПМНЕ останува нереформирана партија


Ништо ново во Белата Палата, ВМРО-ДПМНЕ е партија во која нема никаква промена. На конгрес на кој се беше познато, опозициската партија одново го избра ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според информациите на повеќе медиуми, новиот партиски лидер Димитар Ковачевски на Централниот одбор во среда ќе го предложи Миле Зечевиќ за нов генерален ...
| | веќе видена | слични

Ако изборот на СДСМ е Ковачевски тогаш прогнозата е дека партијата нема уште многу долго за владее. Замената на новиот лидер, која доаѓа од врвот на партијата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Зоран Заев ветуваше Европска унија, бесплатно здравство и високо образование, а најголем дострел му е писмо за Отворен Балкан, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ. Заев и ...
| | веќе видена | слични

На подрачјето на целата држава 2021 година може да биде оценета генерално како стабилна во делот на безбедносната ситуација, без да бидат регистрирани некакви ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 494 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 485 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 242 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Нема промени во Белата палата, ВМРО-ДПМНЕ останува нереформирана партија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: