ВО ПАРТИЈАТА ДА ОБЕДИНУВА, ВО ВЛАДАТА ДА ЈА ЗГОЛЕМИ ЕФИКАСНОСТА - што мора да направи новиот лидер на СДСМ и иден премиер Димитар Ковачевски


Кој правец ќе го фати најголемата владејачка партија, откако синоќа Димитар Ковачевски и формално застана на чело на социјалдемократите, а многу скоро се ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека како и во сѐ и во политиката мора да се има трошка морал, вели за Утрински брифинг пратеникот и потпретседател на Алијанса за Албанците, Елми ...
| | веќе видена | слични

Ние бевме изненадени колку брзо и лесно политичките чинители ја менуваат страната без совест и одговорност кон партнерот, кон гласачите, кон ветувањата. Сметам ...
| | веќе видена | слични

Наместо решевања на отворените прашања – секојдневните меѓусебни обвинувања на власта и опозицијата се повеќе ги дезориентираат граѓаните – сметаат дел од ...
| | веќе видена | слични

Суштинското первертирање на идеологијата на вмро дпмне која се реализираше во изминатите 4 години од страна на нивното раководство деновиве доби своја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шведска одлучи да поднесе барање за членство во НАТО. Еден ден откако соседна Финска најави влез во алијансата, уште една скандинавска држава реши да ја ...
сите 679 | | | веќе видена

Доделувањето најширока можна автономија и полна самостојност на МПЦ, како што гласи денешната одлука на Саборот, не значи автокефалност. Ова што Македонската ...
сите 535 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 463 | | | веќе видена

Информациите од Брисел, но и од Париз се дека можеби нешто ново е на повидок. Додека се уште трае војната во Украина, францускиот Претседател Макрон најави нов ...
сите 227 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 142 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ПАРТИЈАТА ДА ОБЕДИНУВА, ВО ВЛАДАТА ДА ЈА ЗГОЛЕМИ ЕФИКАСНОСТА - што мора да направи новиот лидер на СДСМ и иден премиер Димитар Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: